Zapisy na warsztaty dostępne poprzez aplikację mobilną Forum.
Dowiedz się więcej o programie Erasmus+, poznaj z nami jego strukturę i różnorodność. Podczas spotkania uczestnicy będą mieć okazję lepiej poznać możliwości, jakie niesie ze sobą udział w programie oraz zdobyć informacje na temat realizowanych projektów. Dzięki interakcji z prowadzącym spotkanie nauczymy się, jak skutecznie korzystać z tych możliwości.
• I grupa: 12.00-13.00 (20 osób)
• II grupa: 13.15-14.15 (20 osób)
• III grupa: 15.00-16.00 (20 osób)
• IV grupa: 16.15-17.15 (20 osób)
Miejsce: Rynek w Nowym Sączu
Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University, ul. Zielona 27
„Last Fisherman” to film o dialogu międzypokoleniowym budującym pomosty pomiędzy wczoraj i jutrem.
Prowadzący: Andrij Pavlovych - Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Koordynator Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży, Polska
Miejsce: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ , ul. Długosza 3
„Last Fisherman” to film o dialogu międzypokoleniowym budującym pomosty pomiędzy wczoraj i jutrem.
Ten film to świadectwo oraz hołd złożony życiu pewnego człowieka. Życiu, które wywarło wpływ nie tylko na lokalną społeczność, ale i na przyszłość kolejnych pokoleń. Film przypomina nam, że postęp, uprzemysłowienie oraz gwałtowne zmiany mogą mieć zgubny wpływ na różne branże oraz ludzkie życie - zarówno w wymiarze jednostek, jak i całych społeczności. Nie wspominając o ich wpływie na spuściznę naszych przodków. Niemniej, w tej karuzeli ciągłych zmian wciąż są wśród nas ludzie, którzy - niekiedy jednocząc się ze sobą - wybierają stare metody, szanują ciężką pracę i zawsze wykonują „dobrą robotę”.
Prowadzący: Dr Max Fras, Aneta Szczykutowicz
Goście:
Jacek Krupa - Marszałek Województwa Małopolskiego, Polska
Wojciech Piech - Zastępca Prezydenta Miasta Nowego Sącza, Polska
Dr Paweł Poszytek - Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Polska
Agata Dziubińska-Gawlik - Prezes Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw, Polska
Dr Dariusz Woźniak - Rektor Wyższej Szkoły Biznesu – National-Louis University, Polska
Oktawia Gorzeńska - Dyrektorka 17 LO w Gdyni, członkini dwóch globalnych sieci The Global Change Agents Fundacji Ashoka oraz Microsoft Innovator Educator Experts, Polska
Rewolucja 4.0 na naszych oczach zmienia rzeczywistość w której żyjemy, dając nowe możliwości, ale także przynosząc wiele wyzwań. Świat rzeczywisty przenika się z wirtualnym, tempo zmian często zaskakuje, a ich kierunek bywa nieprzewidywalny. W takiej sytuacji rodzi się potrzeba innego przywództwa - adaptacyjnego - odpowiadającego potrzebom czasów. Tradycyjne DNA oparte często na władzy, wiedzy technicznej i rutynowych działaniach nie sprawdza się. DNA przywódcy adaptacyjnego wymaga nowych umiejętności, które możemy trenować. Dzięki nim współczesny lider nie tylko będzie w stanie poruszyć ludzi do działania, zmienić ich serca, umysły i przyzwyczajenia i zmieniać tym samym świat, ale przeżyje także ekscytującą podróż bogatą w nowe doświadczenia i nowe nieodkryte ścieżki. Czas sprawdzić swoje DNA!
W celu wzięcia udziału w warsztatach należy zarejestrować się za pomocą aplikacji mobilnej Forum.
Prowadzący: Aneta Szczykutowicz - Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw, Polska
Czym jest dobra jakościowo współpraca międzynarodowa w dobie cyfryzacji? Na jakich zasadach powinna się opierać? Jak wprowadzać innowacje we współpracę międzynarodową pomiędzy młodymi profesjonalistami z obszaru dyplomacji publicznej? To czas merytorycznych dyskusji i wypracowywania deklaracji na rzecz dobrej współpracy międzynarodowej oraz tworzenia nowych projektów wokół wybranych tematów.
Prowadzący: Grzegorz Chłopek- Prezes Zarządu Nationale-Nederlanden PTE S.A, Polska
To warsztat z oszczędzania i inwestowania dla początkujących. Krok po kroku przedstawia jak uporządkować domowy budżet, wprowadzić dobre nawyki finansowe i określić swoje cele. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jakiej wysokości poduszka finansowa zapewni poczucie bezpieczeństwa oraz jak rozporządzać dodatkowymi dochodami, takimi jak premie. Poznają charakterystykę produktów pozwalających na optymalizację obciążeń podatkowych, a także nauczą się jak interpretować prognozy gospodarcze. Na tej podstawie każdy uczestnik będzie miał szansę wypracować własną strategię długoterminowego oszczędzania i inwestowania.
Prowadzący:
Anna Szlęk - Trenerka w Zespole Trenerskim Narodowej Agencji Programu „Erasmus+”, Polska
Michał Pachocki - Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Polska
Liderzy nie powinni bać się wyzwań, zarówno w realizacji projektów, jak i w inspirowaniu do działania innych członków swoich zespołów. Jakie wyzwania niesie ze sobą współpraca międzynarodowa? Jak bronić własnych pomysłów i przekonywać innych do realizacji swoich wizji dotyczących efektów takiej współpracy? Jakie kompetencje i umiejętności mogą pomóc w pokonywaniu barier i przełamywaniu stereotypów w kontaktach pomiędzy partnerami ze Wschodu i Zachodu? Najważniejszym celem warsztatów jest wspólne wypracowanie narzędzi pomocnych w realizacji projektów międzynarodowych, tworzeniu sieci współpracy oraz budowaniu partnerstw pomiędzy organizacjami i instytucjami z UE i krajów partnerskich. Ponieważ samodzielne zgłębienie tych obszarów jest trudne, a czasami może okazać się niemożliwe, warto korzystać z doświadczeń innych. Dlatego też, sesja ma umożliwić przede wszystkim wymianę wiedzy pomiędzy samymi uczestnikami warsztatu.
Prowadzący:
Aleksandra Skorżyńska - Specjalista Social media & Photo & Webvideo w programie "PROJEKTOR - wolontariat studencki", Polska
Mateusz Salach - Ambasador programu "PROJEKTOR - wolontariat studencki", Polska
Vlog jako nowoczesne narzędzie e-marketingu. Jakie są najważniejsze założenia techniczne przygotowania, produkcji i montażu krótkich form filmowych? Jak promować markę swojej firmy/organizacji w nowych mediach?
Prowadzący:
Patryk Klej - Prezes Zarządu Stowarzyszenia Youth Human Impact, Polska
Milena Łuba - Youth Human Impact, Polska
Zjawisko problemu odnalezienia się na rynku pracy wśród młodych ludzi jest bardzo powszechne. Z tego powodu powstaje wiele dyskusji, a także publikacji. Jednak co naprawdę możemy zrobić w tym temacie oprócz uświadamiania i mówienia o problemie? Odpowiedź jest stosunkowo prosta - zacznijmy od edukacji z project managment już w liceum. Wiele osób nie docenia jak cenna rzecz znajduje się w posiadaniu jedynie młodszego pokolenia - czas, który dobrze zainwestowany w przyszłości zwróci się kilkukrotnie. Lecz aby to nastąpiło młodzież oprócz teorii musi doświadczyć także zajęć praktycznych, tzw. „wrzucenia na głęboką wodę” poprzez starcie z real-life situations. Tylko w ten sposób nauczą się rozwiązywać takie problemy jak: za mały budżet, szukanie i pozyskiwanie sponsorów, patronatów, itp. To przedsięwzięcie jest w stanie uczynić młodych ludzi nie tylko bardziej przedsiębiorczymi, ale również pozwoli im w przyszłości być osobami spełniającymi się, które nie znają słowa „niemożliwe”.
Prowadzący: Olga Legosz - Współzałożycielka „Sukces Pisany Szminką”, Polska
Każdy z uczestników będzie mógł zdiagnozować swoje kompetencje przywódcze oraz poznać różne modele zarządzania, w tym nauczyć się je stosować w różnych sytuacjach odpowiednio dobierając styl. Poznane umiejętności i wiedza pozwolą już na warsztatach zrealizować pierwszy projekt pt. „Rozwijam Polskę”.
Prowadzący:
Edyta Bartoś - Koordynatorka projektu międzynarodowego w Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości, Polska
Paweł Płoski - Opiekun merytoryczny projektów edukacyjnych w Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości, Polska
Podczas warsztatu przedstawimy koncepcję crowdfundingu - finansowania społecznościowego, który może stać się alternatywą dla rozwijania własnych idei - biznesowych i prywatnych. Sesja stanowić będzie wprowadzenie do tej tematyki. Umożliwi także dopracowanie już istniejących pomysłów. Najważniejszą częścią warsztatu będzie planowanie działania z wizją etapu końcowego. Zaczniemy od odpowiedzi na pytania - dlaczego i dla kogo to robię, czy jestem przygotowany do wdrożenia kampanii crowdfundingowej? Szczegółowo omówimy proces przygotowania kampanii, działania promocyjne z tym związane oraz aktywności, jakie można podjąć na platformie crowdfundingowej. Poznasz też kampanie, które prowadziliśmy w ramach naszych wewnętrznych projektów i które być może staną się inspiracją do twojego działania.
Wyjątek: ten warsztat trwa 3,5h. Uczestnicy jedzą obiad w późniejszym terminie.
Prowadzący:
Dr Agata Rudnicka - wykładowca akademicki na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz działaczka społeczna, Polska
Dr Janusz Reichel - wykładowca akademicki na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz działacz społeczny, Polska
Symulacyjna gra biznesowa pozwali ci wcielić się w rolę przedsiębiorcy na globalnym rynku. Uczestniczki i uczestnicy, prowadząc przedsiębiorstwa, będą wystawieni na różne sytuacje na rynkach, na których przyjdzie im działać. Będzie to wymagało podejmowania odpowiedzialnych i zdecydowanych decyzji. Kontekstem dla podejmowanych działań są rozmaite ograniczenia i wydarzenia wynikające z uwarunkowań rynkowych, prawnych i społecznych (np. konkurencja czy zanieczyszczenie środowiska). Gra pozwala lepiej zrozumieć realia rynkowe, daje materiał do dyskusji na różne tematy związane z przedsiębiorczością i rolą przedsiębiorcy. Dynamika gry pozwala od razu doświadczać konsekwencji podejmowanych decyzji i daje możliwość sprawdzenia się w stresowych sytuacjach. Pozwala uczestniczkom i uczestnikom zrozumieć także lepiej samych siebie i swoją motywację oraz przetestować umiejętność pracy w zespole.
W celu wzięcia udziału w warsztatach należy zarejestrować się za pomocą aplikacji mobilnej Forum.
Prowadzący: Aneta Szczykutowicz - Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw, Polska
Prowadzący: Grzegorz Chłopek - Prezes Zarządu Nationale-Nederlanden PTE S.A, Polska
Prowadzący:
Anna Szlęk - Trenerka w Zespole Trenerskim Narodowej Agencji Programu „Erasmus+”, Polska
Michał Pachocki - Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Polska
Prowadzący:
Aleksandra Skorżyńska - Specjalista Social media & Photo & Webvideo w programie "PROJEKTOR - wolontariat studencki", Polska
Mateusz Salach - Ambasador programu "PROJEKTOR - wolontariat studencki", Polska
Prowadzący:
Patryk Klej - Prezes Zarządu Stowarzyszenia Youth Human Impact, Polska
Milena Łuba - Youth Human Impact, Polska
Prowadzący: Olga Legosz - Współzałożycielka „Sukces Pisany Szminką”, Polska
Prowadzący:
Edyta Bartoś - Koordynatorka projektu międzynarodowego w Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości, Polska
Paweł Płoski - Opiekun merytoryczny projektów edukacyjnych w Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości, Polska
Prowadzący: Bożena Kiluk - Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Polska
Goście:
Kaja Kuczynska - SkyBrook Venture Partners, Nowy Jork, USA
Weronika Majewska - założycielka GoCode - Szkoły programowania dla dzieci, Polska
Oktawia Gorzeńska - Dyrektorka 17 LO w Gdyni, członkini dwóch globalnych sieci The Global Change Agents Fundacji Ashoka oraz Microsoft Innovator Educator Experts, Polska
Rewolucje technologiczne, obyczajowe i kulturowe wprowadzają nowe potrzeby i oczekiwania w zakresie pracy zawodowej, rozwoju kariery, rodziny i zarządzania czasem wolnym. Lider to nie tylko męski status ‒ coraz częściej lider zaczyna się od żeńskiej inicjatywy. Rozwój technologii cyfrowych, globalizacja i akulturacja zmieniają podstawy naszego życia i wymuszają ciągłe zmiany i modyfikacje w różnych sektorach ‒ między innymi w edukacji, na rynku pracy, w zakresie komunikacji i tradycji kulturowej. W tym samym czasie stwarzane są coraz nowsze możliwości dla młodych ludzi w tworzeniu ich ścieżki edukacyjnej i zawodowej, przełamując kolejne bariery, łącząc edukację formalną z pozaformalną oraz docierając do odbiorców w najbardziej odległych zakątkach globu. Jak być aktywną liderką? Jak efektywnie i na satysfakcjonującym poziomie łączyć role zawodowe z działalnością społeczną, pasją i domem rodzinnym? Czy musimy/powinniśmy wspierać przedsiębiorczość i aktywność kobiet na rynku pracy?
Podczas sesji nastąpi moderowana dyskusja w zakresie poglądów i doświadczeń panelistów zakończona polemiką z uczestnikami.
Moderator: Aleksandr Stommels - Uczestnik Forum Ekonomicznego Młodych Liderów, Holandia
Paneliści:
Arunas Grazulis - Wiceminister, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Litwa
Hans-Wilhelm Dünn - Prezes Rady Bezpieczeństwa Cybernetycznego, Niemcy
Dr Steven Meyer - Dziekan, Daniel Morgan Graduate School of National Security, USA
Peter Wolfmeyer - Wiceprezes Zarządu, Instytut Badań nad Zachowaniami Ekonomicznymi, Niemcy
Hrant Bagratian - Profesor Rosyjsko-Ormiańskiego (Słowiańskiego) Uniwersytetu Państwowego, Armenia
Dyplomatyczne i ekonomiczne wyzwania dla wspólnoty w kontekście wpływu przemysłu 4.0 na rynek pracy, gospodarkę i społeczeństwa. Cyberbezpieczeństwo i konkurencyjność. Jak ukierunkować innowacyjne rozwiązania by odpowiadały na potrzeby Europejczyków? Jakie scenariusze dla modeli integracyjnych w UE? Jak stawić czoła nowym zagrożeniom hybrydowym? Czy nowe trendy nadążą za stale zmieniającym się środowiskiem bezpieczeństwa?
Moderator: Raul Labadze - Uczestnik Forum Ekonomicznego Mlodych Liderów, Polska
Paneliści:
Katsiaryna Shmatsina - Uczestniczka Forum Ekonomicznego Młodych Liderów, Białoruś
Neven Đenadija - Uczestnik forum Ekonomicznego Młodych Liderów, Bośnia i Hercegowina
Klaudia Kozak - Uczestniczka Forum Ekonomicznego Młodych Liderów w ramach projektu „Actively cooperating cities – active regions”, Polska
Taras Yavorskyy - Uczestnik Forum Ekonomicznego Młodych Liderów w ramach projektu „Actively cooperating cities – active regions”, Ukraina
Elisa Bodenstab - Uczestniczka Forum Ekonomicznego Młodych Liderów w ramach projektu „Actively cooperating cities – active regions”, Niemcy
Wspólnota gospodarcza czy wspólnota wartości? Jak będzie wyglądać Europa za 30 lat? Jak Internet rzeczy i usług wpłynie na kulturę, politykę i gospodarkę? Konkurencyjność Wspólnoty na tle USA, Rosji i Chin.
W celu wzięcia udziału w spotkaniach należy zarejestrować się za pomocą aplikacji mobilnej Forum.
Goście:
Jaak Mikkel - Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu Coca-Cola HBC Polska
Stoyan Ivanov - Dyrektor Generalny Coca-Cola Poland Services, Bułgaria
Napij się kawy w towarzystwie dwóch Dyrektorów Generalnych systemu Coca-Cola w Polsce. Oczywiście śniadanie to tylko pretekst, aby rozpocząć ciekawą rozmowę. W zasadzie to od Ciebie zależy, jak będzie wyglądało Wasze spotkanie. Wyrwij biznesmenów i ludzi sukcesu w jednym od ich codziennych zajęć i pytaj o wszystko! Zaskocz ich, wprowadź nutkę żartu, spraw, aby poczuli się niekomfortowo, aby zaczęli być podejrzliwi i przede wszystkim żebyś był dla nich intrygujący. Wszystko równolegle! Brzmi jak wyzwanie? To dobrze, bo to właśnie ty jesteś liderem tego spotkania.
Myślisz, że jesteś gotowy, aby być liderem? Czy rynek naprawdę wygląda tak, jak jest przedstawiany? Zajrzyj za kulisy podczas śniadania z dwoma Dyrektorami Generalnymi Coca-Cola w Polsce.
Gość: Grzegorz Chłopek - Prezes Zarządu Nationale-Nederlanden PTE S.A, Polska
Podczas tego spotkania będziesz mieć okazję nie tylko zdobyć wyspecjalizowaną wiedzę dotyczącą narzędzi finansowych oraz ich praktycznego zastosowania, będziesz również mógł poznać doświadczonego lidera, specjalistę oraz praktyka inwestowania i zarządzania finansami na poziomie budżetu domowego jak i wielkiego przedsiębiorstwa. Poznaj tajemnice najnowszych trendów w finansach i na rynku pracy podczas rozmowy z Grzegorzem Chłopkiem.
Gość: Katarzyna Dulko-Gaszyna - Dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Retail, Polska
Strategia zrównoważonego rozwoju w IKEA - People & Planet Positive - powstała w 2012 roku i została zaktualizowana w tym roku zgodnie z ambitnymi celami firmy. Od czasu jej wdrożenia i zintegrowania z działalnością komercyjną, IKEA poczyniła znaczne postępy, ale szybko zmieniający się świat wymaga jeszcze ambitniejszych i pilnych działań, aby stworzyć lepsze codzienne warunki życia dla wielu oraz zapewnić sukcesy biznesowe w przyszłości. Potrzebna jest współpraca i zaangażowanie wielu partnerów. Zmiany klimatyczne, niezrównoważona konsumpcja i nierówności społeczne to tylko niektóre z wyzwań. Dla biznesu, dla społeczności, dla każdego z nas. Będziemy dyskutować o tym, jak zintegrować ambicje i potrzeby w zakresie zrównoważonego rozwoju w codziennym biznesie.
Gość: Tomasz Fula - Stowarzyszenie Wiosna, Szlachetna Paczka, Polska
Największe programy społeczne łączące dzisiaj miliony Polaków - skąd się wzięły i jak powstawały, czyli o kulisach Szlachetnej Paczki i akademii Przyszłości!
Dlaczego osoby występujące w różnych rolach - od Wolontariusza, przez Darczyńcę, Partnera biznesowego, aż do Influencerów i Filantropów, wybierają właśnie programy Stowarzyszenia Wiosna?
Co dzięki temu zyskują?
Jak realizowana jest/będzie mądra pomoc poza granicami naszego kraju?
O unikatowej formie wolontariatu łączącego pomaganie z rozwojem osobistym i nabywaniem kompetencji biznesowych powie Manager Operacyjny rejonów zagranicznych Szlachetnej Paczki.
Goście:
DyQuan Washington - starszy doradca ds. Rekrutacji w Daniel Morgan Graduate School of National Security, USA
Dr Yuval Weber - Daniel Morgan Graduate School of National Security, USA
Daniel Morgan Graduate School of National Security to nowoczesna szkoła wyższa typu non-profit w Waszyngtonie. DMGS kształci i przygotowuje przyszłych liderów do stworzenia praktycznych, globalnych rozwiązań problemów związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa międzynarodowego oraz działań terrorystycznych. Programy oferowane przez DMGS są wspierane przez wykładowców z rozległym doświadczeniem i sukcesami w sektorze publicznym oraz prywatnym, którzy są światowymi ekspertami w swoich dziedzinach.
Gość: Agata Krząstek - Młodzieżowa Delegatka RP do Organizacji Narodów Zjednoczonych, Polska
Myli się ten, kto uważa, że jego głos nie ma znaczenia w największej organizacji międzynarodowej na świecie… To jedno z kluczowych zadań Młodzieżowych Delegatów, którzy na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ wspólnie szukają rozwiązań problemów, reprezentując interesy MŁODZIEŻY z całego świata.
Czy można mówić o tym co nas czeka za 15 lat gdy samemu ma się tylko 20 lat? Można, a nawet trzeba! Wszystkich nas łączą wspólne, globalne wyzwania: trudności w wejściu na rynek pracy, zmiany klimatu, dyskryminacji. Czy myślisz, że ich eliminacja jest niemożliwa? Wszystko zależy właśnie od Ciebie! Przedstaw swoje pomysły, zaprezentuj kreatywność i innowacyjność, które pomogą zmienić świat na poziomie lokalnym i globalnym. Warsztat zostanie poprowadzony przez Młodzieżową Delegatkę RP do ONZ Agatę Krząstek, która od lat pokazuje, że warto działać począwszy od swojego najbliższego otoczenia. Teraz będzie mogła zaprezentować owoce wspólnej dyskusji na poziomie ogólnopolskim, jak i międzynarodowym w siedzibie głównej ONZ.
Gość: Wojciech Klimek - Członek Zarządu FAKRO, Dyrektor Produkcji, Polska
Podczas spotkania będziesz mieć okazję poznać losy firmy, która od zera zbudowała ofertę produktów podbijającą rynek krajowy i międzynarodowy. Wojciech Klimek - członek zarządu i dyrektor produkcji FAKRO podczas rozmowy podzieli się z Tobą dobrymi praktykami w zakresie działań marketingowych oraz projektów realizowanych dla pracowników.
FAKRO jest wiceliderem światowego rynku okien dachowych. Ta innowacyjna firma z własnym ośrodkiem badawczo-rozwojowym ma na swoim koncie ponad 160 zgłoszeń patentowych. Wiele konstrukcyjnych rozwiązań FAKRO wytycza nowe kierunki rozwoju dla branży okien dachowych na świecie. W skład Grupy Fakro, zatrudniającej ponad 3300 osób, wchodzi 12 spółek produkcyjnych oraz 16 dystrybucyjnych, zlokalizowanych w Europie, Azji i Ameryce. Produkty firmy FAKRO można znaleźć w ponad 50-ciu krajach na całym świecie.
Gość: Maciej Sadowski - Współzałożyciel i prezes Fundacji Startup Hub Poland
Organizator spotkania: SAR Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej
Bez względu na to, czy planujesz karierę korporacyjną, non-profit, freelancerską lub założenie własnej firmy - będziesz potrzebował metod i postawy startupowej. Dzięki Maćkowi Sadowskiemu z Startup Hub Poland możesz lepiej zrozumieć, jak przyciągnąć inwestorów, zaplanować strategię, zbudować zespół i ambasadorów projektu, ale przede wszystkim, jak zaakceptować porażkę i uczynić ją źródłem przyszłej determinacji.
Gość: Anna Zalewska - Minister Edukacji RP
Moderator: dr Kuba Gąsiorowski - Co-managing partner, WEBER Lawyers Polska
Paneliści:
Saulius Bilys - Dyrektor Generalny w AB Amber Grid, Litwa
Predrag Tasevski - Założyciel IGF MK, Macedonia
Katarzyna Tomoń - Kierownik działu Rozwoju Organizacji w Biurze Zarządu FAKRO, Polska
Transformacja procesów biznesowych. Zmiana paradygmatów produkcji. Nowe gałęzie przemysłu. Z czym wiąże się wdrażanie rozwiązań 4.0? W jaki sposób rozwój technologii operacyjnych, informatycznych, czy rozwój Internetu Rzeczy, przyczynią się do mobilności miejsc pracy, tworzenia nowych produktów i usług? Jakie są perspektywy współpracy sektora publicznego z innowacyjnymi przedsiębiorstwami? Czy prawo nadąży za technologią?
Gość: Łukasz Szumowski - Minister Zdrowia RP
Moderator: Marek Zajac
Paneliści:
Katarzyna Dulko-Gaszyna - Dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Retail, Polska
Oleksander Yarema - Zastępca Ministra w Ministerstwie Młodzieży i Sportu Ukrainy
Agnieszka Piela - HR Manager, Demant Technology Centre, Polska
Kaja Kuczynska - Współzałożycielka SkyBrook Venture Partners, USA
Tomasz Fula - Stowarzyszenie Wiosna, Szlachetna Paczka, Polska
Rozwój technologii cyfrowych kształtuje nową kulturę komunikacji oraz znacząco zmienia dynamikę relacji międzyludzkich - nie tylko poszerza ich zasięg, ale też egalitaryzuje proces komunikacji. IV rewolucja przemysłowa ma wpływ na kształtowanie nowego rodzaju lidera oraz powstawanie nowych sposobów zarządzania ludźmi. W jaki sposób zmienia ona rolę i sposób funkcjonowania lidera w społeczeństwie oraz w środowisku zawodowym? Jak w warunkach IV rewolucji przemysłowej zmieniła się droga budowania autorytetu? Kim jest Lider 4.0?
Podczas lunchu odbędzie się spotkanie informacyjne dla uczestników konkursu organizowanego we współpracy z Daniel Morgan Graduate School of National Security.
Prowadzący: Przedstawiciele Coca-Cola Poland Services
Z roku na rok zwiększa się liczba młodych osób, które nie mają sprecyzowanych planów na przyszłość. W Polsce nie zrealizowano do tej pory zbyt wielu badań pokazujących co wpływa na wybory pomiędzy kontynuowaniem edukacji lub wejściem na rynek pracy wśród młodych osób. Nie zbadano dotychczas również powodów zniechęcenia do kontynuowania edukacji lub wejścia na rynek pracy. Te zagadnienia są przedmiotem raportu przygotowanego przez Deloitte na zlecenie Coca-Cola i towarzyszącemu mu badania. W raporcie podjęto próbę analizy, jakie czynniki wpływają na decyzje edukacyjne i zawodowe młodych ludzi, począwszy od wyboru ścieżki edukacji wyższej lub pracy (18-19 lat), aż do zakończenia edukacji i nabrania pierwszych doświadczeń na rynku pracy jako młodzi dorośli (24-26 lat). Przedstawiono również jak waga poszczególnych czynników decyzyjnych różni się ze względu na aspekty społeczne i geograficzne. Analizę sytuacji młodych Polaków przedstawiono na tle ogólnoeuropejskich trendów. Dodatkowo, przedstawiono opinie i oczekiwania młodych ludzi względem własnej kariery, pracodawców oraz roli państwa. Efektem tych badań jest szereg rekomendacji, których realizacja wspierałaby młodych Polaków w podejmowaniu najważniejszych życiowych decyzji, przynosząc jednocześnie duże korzyści ekonomiczne i społeczne.
Gość: Beata Szydło – Wiceprezes Rady Ministrów RP
Moderator: Bogusław Chrabota - Redaktor Naczelny dziennika „Rzeczpospolita”, Polska
Paneliści:
Zanda Kalnina Lukasevica - Sekretarz Parlamentarny, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Łotwa
Yan St-Pierre - Prezes, Doradca ds. Działań Antyterrorystycznych, Modern Security Consulting Group MOSECON GmbH, Niemcy
Tudor Buzatu - Sekretarz Stanu, Kancelaria Premiera, Rumunia
Wpływ Grup Regionalnych na aktualną politykę Wspólnoty Europejskiej. Wdrażanie innowacyjnych rozwiązań dla rynku pracy, gospodarki i cyberbezpieczeństwa na poziomie państw narodowych. W jaki sposób Unia Europejska może odnaleźć balans pomiędzy interesami wspólnoty a indywidualnymi ambicjami gospodarczymi krajów członkowskich? Jakie konsekwencje niesie ze sobą cyfryzacja dla wewnętrznej polityki oraz środowiska bezpieczeństwa UE?
Gospodarz Debaty: Parlament Studentów RP
Prowadzący: Tomasz Tokarski - Przewodniczący Parlamentu Studentów RP
Paneliści:
Piotr Müller - Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polska
Miguel Athayde Marques - Prorektor Katolickiego Uniwersytetu Portugalskiego
Gabriele Simoncini - Prezes GENF International Consulting, Włochy
Julia Patorska - Lider zespołu ds. analiz ekonomicznych, Deloitte, Polska
Agnieszka Wąglorz - uczestniczka Forum Ekonomicznego Młodych Liderów, Polska Debatuje, Polska
Péter Balázs - Były Minister Spraw Zagranicznych, Dyrektor, Profesor, Centrum Europejskich Studiów ds. Sąsiedztwa, Uniwersytet Środkowoeuropejski, Węgry
Efektywność szkolnictwa wyższego wobec rosnących potrzeb rynku pracy. W jaki sposób kształcić profesjonalistów w zawodach, które jeszcze nie mają swojej nazwy? W jaki sposób możemy dostosować ofertę uczelni do potrzeb nowoczesnych przedsiębiorstw? Jak zmienią się usługi edukacyjne w dobie Internetu rzeczy i przemysłu 4.0?
Moderator: Szymon Knitter - Stowarzyszenie Morena, Polska
Paneliści:
Waldemar Zbytek - Wiceprezes Warszawskiego Instytutu Bankowości, Polska
Magdalena Golba - Studenckie Koło Naukowe Spraw Zagranicznych SGH, Public Affairs Consultant w Vision Group, Polska
Przemysław Wilczyński - Fundraiser w Gnyszka Fundraising Advisors, Polska
Marcin Zachowicz - Dyrektor ds. Komunikacji w TDJ S.A., Polska
Najbardziej wartościowy pracownik to ten proaktywny i z doświadczeniem w realizowaniu własnych inicjatyw. Jak więc zachęcić sektor prywatny do inwestowania w projekty młodzieżowe swoich potencjalnych przyszłych pracowników? Co kieruje tymi przedsiębiorstwami, które jedynak decydują się powierzyć środki młodym? Jakie możliwości stwarza młodym liderom świat dynamicznie rozwijającego się biznesu 4.0?
Manufaktura, ul. Nadbrzeżna 26 (Miasteczko rowerowe)
Moderator: Piotr Iwicki - Ekspert, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Polska
Paneliści:
Dr Paweł Poszytek - Dyrektor Generalny, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Polska
Kristine Asatryan - Zastępca Ministra, Ministerstwo Sportu i Młodzieży Armenii
Stas Gayshan - Dyrektor Zarządzający, Centrum Innowacyjne Cambridge, USA
Włodzimierz Bernacki - Poseł, Profesor - Sejm RP, Uniwersytet Jagielloński, Polska
Ihor Cependa - Rektor Podkarpackiego Uniwersytetu Narodowego im. Wasyla Stefanyka, Ukraina
Rafał Flis - Współzałożyciel, Wiceprezes - Social Wolves, Polska
Rozwój społeczny i technologiczny wymusza zmiany na systemie edukacji, spowodowane koniecznością dostosowania się do potrzeb jego odbiorców. Stawia to przed instytucjami edukacyjnymi wiele wyzwań. Coraz częściej poruszana jest kwestia synergii między edukacją formalną i pozaformalną, co wynika z oczekiwań rynku pracy. Obchodzony w tym roku Jubileusz 30-lecia europejskiego programu Erasmus pokazuje, że instytucje oraz ich odbiorcy osiągają sukcesy w obszarze edukacji na poziomie międzynarodowym. Czy zatem edukacja bez barier technicznych, społecznych, geograficznych staje się rzeczywistością?
Moderator: Mariusz Bednarz - Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw, Polska
Paneliści:
Grzegorz Chłopek - Prezes Zarządu Nationale-Nederlanden PTE S.A, Polska
Waldemar Zbytek - Wiceprezes Warszawskiego Instytutu Bankowości, Polska
Piotr Hołubowicz - Prezes, Współzałożyciel w SEEDiA, Polska
Ochrona finansów oraz prywatności w dobie przemysłu 4.0. Oszczędzanie w dobie cyfryzacji. Jak nowe formy zatrudnienia oraz prekaryzacja wpłyną na budżet domowy przeciętnego Europejczyka? Czy nadchodzące zmiany będą miały wpływ na zjawisko starzejącego się społeczeństwa?
Restauracja Bohema, Rynek 13, Nowy Sącz